COMPEK MEDICAL SERVICES, s.r.o.
COMPEK MEDICAL SERVICES, s.r.o.
17. listopadu 861
506 01 Jičín
mobil: +420 605 281 433
tel./fax: +420 493 524 534
e-mail: info@compek.cz
Vyhľadávanie
Úvodná stránka » Produkty » BICYKLOVÉ ERGOMETRE » LODE Excalibur Sport

Špeciálny ergometer LODE Excalibur Sport

  • ergometer spĺňajúci vysoké požiadavky športovej medicíny a výskumu

URČENÉ PRE ŠPORTOVÚ MEDICÍNU

 

EXCALIBUR SPORT - Zlatý štandard v ergometrii

S overenou presnosťou a spoľahlivosťou je ergometer LODE Excalibur Sport celosvetovo známy ako „zlatý štandard v ergometrii“. Novo vyvinutý a vylepšený ergometer Excalibur Sport vychádza v ústrety najnovším požiadavkám modernej športovej medicíny a výskumu. Pretože sa športovci stávajú viac a viac výkonný a testovanie sa stále zdokonaľuje, bol vyvinutý tento ergometer pre extrémnu záťaž až do 2500 Wattov! Nový dizajn zaisťuje maximálnu stabilitu v tejto vysokej záťaži. Vďaka rozšíerným možnostiam nastavení nebolo polohovanie testovaného pacienta ešte nikdy lepšie!

 

Možnosti nastavenia

Riadidlá a sedadlo môžo byť nastavené horizontálne aj vertikálne, naviac pre sedlo je možné nastaviť aj sklon. Výšku riadidiel aj sedadla je možné nastaviť pomocou jedinečnej jednodotykovej LODE páčky. Naviac teraz je možné sledovať nejdôležitejšie parametre pozície na displeji riadiacej  jednotky.

Meranie TK

Ergometer LODE Excalibur Sport je možné rozšíriť o presný merač TK pre záťažové testovanie. Robustný mikrofón má obojstranný prijímač, ktorý zvyšuje citlivosť a filtruje okolitý hluk a artefakty.

Srdečná frekvencia

Táto voľba umožňuje vykonať záťažový test kontrolujúci srdečnú frekvenciu. Skladá sa z pásu Polar a prijímača. Srdečná frekvencia sa zobrazuje na displeji. V kombinácii s programovateľnou riadiacou jednotkou se ponúka možnosť naprogramovať protokoly riadiace srdečnú frekvenciu.

Meranie sily na pedále (Pedal Force Measurement)

 

Tento prídavný modul meria silu vyvinutú na pravý alebo ľavý pedál a je vybavený detekciou uhla. Sila je meraná pomocou odporového tenzometra. Jedná se o presnú a bezporuchovú meraciu metódu.


 

Nastaviteľné pedále

 

Pre ergometer LODE Excalibur Sport je možné dodať 2 vyhotovenia nastaviteľných kľúk pedálov. Dětské (80-170 mm, odstupňované po 10 mm) a športové (135-185 mm, odstupňované po 2,5 mm).

 

Súbory na stiahnutie